Časté dotazy o proteinové dietě

Často kladené dotazy klientů při užívání proteinového programu KetoDiet

1. Jaká jsou omezení při užívání proteinové diety?

Určitá omezení existují - na našich webových stránkách jsou uvedeny kontraindikace, kdy nedoporučujeme dietní program absolvovat, případně doporučujeme kontaktovat nejprve svého praktického lékaře a nechat si provést základní vyšetření (v rámci klasické preventivní prohlídky).


2. Představuje ketodieta nějaké riziko?

Ketodieta pro zdravého člověka nepřed­stavuje žádné zdravotní riziko. Pro játra, ale i pro celý náš organismus je mnohem více zatěžující dlouhodobá nadváha a obezita, špatná životospráva nebo pravidelné pití alkoholu. Jak je známo, játra jsou centrálním orgánem látkové výměny našeho organismu, je to zjednodušeně řečeno dokonalá chemická továrna. Mají zásadní roli v metabolismu všech živin, které jsou pro tělo důležité - sacharidů, tuků a bílkovin. A v neposlední řadě mají velmi důležitou úlohu při detoxikaci organismu. Při hubnutí se do krve uvolňují toxické látky, které jsou obsaženy v tukových buňkách. A jsou to právě játra, která tyto toxiny při hubnutí zpracovávají.


3. Pro koho je dieta určena? Zhubne každý člověk?

Proteinová dieta je určena primárně pro klienty, kteří mají vysokou nadváhu až obezitu. U nich je účinnost diety znatelnější díky většímu podílu tukové tkáně. BMI je kritériem dosti všeobecným. I u klientů s optimálním BMI lze program omezeně aplikovat jako možnou podporu a nstartování metabolismu, ale úbytky nebudou dosahovat deklarovaných u klientů s nadváhou. Je vhodné si tuto skutečnost vždy uvědomit. V minimálním počtu případů se také můžeme setkat s tím, že u vás ketóza nenastartuje vůbec – kvůli metabolické poruše například. V tom případě je nasnadě program ukončit. Úbytky mohou být, ale jsou způsobeny nízkým energetickým příjmem a ne samotným principem ketózy. A to zcela jistě není v našem zájmu


4. Musím absolvovat všechny tři kroky dietního plánu?

Ano, všechny tři kroky mají svůj smysl. První je takzvaně rychlehubnoucí, kdy jíte pouze proteinová jídla KetoDiet v počtu 5 jídel za den v pravidelných intervalech. V tomto kroku hubnete nejrychleji. Druhý a třetí krok jsou kroky stabilizační, kdy se již postupně navracíte k běžným bílkovinnovým jídlům a racionálnímu jídelníčku.


5. Hrozí po skončení diety tzv. jojo efekt?

Riziko jojo efektu vzniká v případě, pokud člověk absolvuje dietu, která je založena na nízkém energetickém příjmu a organismus si po skončení začne uchovávat „zásoby na horší časy“. Při proteinové dietě ale nehladovíte. Je tedy velmi vhodným motivačním začátkem redukce a úpravy celkového životního stylu. Udržení váhy je vždy o přístupu ke stravování po ukončení diety. Důležité je zařazení pohybové aktivity a dodržování racionálního jídelníčku.


6. Musím pít pouze proteinové nápoje?

Ne, nemusíte. Dietu můžete absolvovat dvojí cestou:

  1. proteinové nápoje 5x denně + doporučená zelenina
  2. kombinace všech produktů z nabídky KetoDiet + doporučená zelenina

Proteinové kaše a tyčinky doporučujeme zařadit později v prvním kroku, obsahují více sacharidů a nejsou vhodné pro bezprostřední start ketózy. Všechna jídla jsou volně kombinovatelná.


7. Nechci hubnout, pouze upravit jídelníček

Produkty KetoDiet se dají využít nejen při hubnutí, ale lze je zařadit do jídelníčku např. v počtu 2 jídel (zajistíte příjem kvalitních bílkovin) a vyřešíte 2 jídla v rámci celodenního příjmu. Vhodné jsou proteinové tyčinky (při sportu, na cesty), proteinový nápoje, nebo proteinové omelety jsou ideální možností na večeři. Při tomto počtu se tělo nedostane do ketózy, nicméně ve spojení s pohybovou aktivitou je také možnou cestou úpravy hmotnosti.


8. Pracuji na směny, jak řešit dietu v tomto případě? Mám delší den, ráno brzy vstávám, chodím pozdě spát.

I při směnném provozu platí zásada pravidelnosti. V bdělém stavu příjem v pravidelných intervalech po cca 3 hodinách. V případě, že má člověk delší den – je na místě zařadit případně další nápoj (např. poslední nápoj v 19h a spánek až po půlnoci).


9. Jak se správně připravují KetoDiet výrobky? Nápoj je moc sladký (či hustý).

Návod na přípravu je uveden na obalech. Při přípravě nápoje je třeba dodržet dávkování – 2 zarovnané odměrky. Množství vody (nebo odstředěného mléka) je zcela na vás. Podobně příchuťová tabletka má dochucovací roli, můžete dát celou, jen půlku, nebo pít zcela bez příchutě.


10. Zastavily se mi úbytky. Již 5 dní váha stojí. Dělám někde chybu?

Pokud dodržujete režim a doporučení, není důvod se obávat chyby. Drobné výkyvy (i několikadenní ) jsou běžné. Tělo nehubne nikdy přesně dle křivky. Prvním úbytkem bývá zadržená voda, navázaná na tuk. Člověk pociťuje celkově „splasknutí“, teprve poté nastupuje redukce tuku. Mnohdy je lepší měřit úbytky v cm na obvodech - pas a boky, či paže.


11. Mohu při proteinové dietě pít kávu, alkohol?

Kávu při dietě pít můžete, bez cukru, případně s trochou mléka. Sladit lze stévií, lze využít i příchuťovou tabletku do nápojů. Je vhodné ovšem celkově zvýšit příjem tekutin. Alkohol je při proteinové dietě zcela vyloučen a sám o sobě brzdí proces ketózy. (víno je také alkohol!)


12. Lze připravit proteinový nápoj předem, nebo musí být „čerstvý“?

Nápoj lze připravit i předem, např. ráno si namícháte na celý den, je důležité jej ale uchovat v chladu, rozhodně ne na přímém slunci (vlastnostmi se podobá mléku). Podobně lze připravit i omeletu a konzumovat studenou.


13. Jaký je rozdíl v proteinových nápojích KetoDiet Element a Minibasic?

Rozdíl je pouze v balení diety. KetoDiet Element je prášek v dóze, který dávkujete pomocí odměrky, kdežto Basic je v již naporcovaných sáčcích – jako cestovní balení. Účinnost je zcela shodná.

Novinky

Spuštění nových WWW stránek

12.9.2016

Na stránce www.dietaneta.cz

archiv